info@ipf.com.tr
Türk BayrağıTürkçe English FlagEnglish

FİNANSAL VERİM HİZMETLERİ

♦ NEDEN bu Hizmetler alınmalıdır?

Riskleri ve Süreçleri doğru yönetmek, Verimliliği arttırmak, Maliyetleri düşürüp, Doğru Personel ile çalışmak, Müşteri Memnuniyetini sağlamak... Yani, Kar artışı ve Finansal açıdan güçlenebilmek için...

1) Özel Sermaye Finansmanı Danışmanlığı

İnsani (Humanitarien) ve Üretim, İstihdam ve İnovasyona yol açan Projelerinizin Finansmanında Private Placement vb. geri ödemesiz benzersiz modeller kullanabilirsiniz...

2) Borç Yapılandırması Danışmanlığı

Banka Yapılandırılmasından, yeni Nakit Teminine, Şirketin Kurtarılmasından, Hissedarların Kurtarılmasına kadar... Konkordato durumundaki Şirketlerin Yetkilileri ve Ortakları ile görüşülerek bilgi toplanır. Durum anlaşılınca Çözümler sunulur. Örneğin; Kredi ödemesi zorlaşan bir Şirket ile Çekleri dönen ya da Haciz gelmiş bir Şirketin durumu aynı değildir. Her durumda farklı Çözümler alabilirsiniz...

3) Akreditifli İşletme Sermayesi Danışmanlığı

Uluslararası Ticarette, Vadeli Alış - Peşin Satış arasındaki Avantaj kullanılarak, 1 yıl uygun maliyetli Nakit Finansman kullanabilirsiniz.

Avantajları:

  • İşlem sonucunda Bilançoda Ticari Satışlar / Ciro kalemi artar.
  • Nakit Kredi kullanıldığından Bilanço da Banka Kredileri kalemi artmaz. (Memzuç’ta Gayri Nakdi olarak gözükür)

4) Cross Currency Swap (Çapraz Döviz Takası)

CCS ile: Döviz Riskinden kurtulmak isteyen Şirketler, Kur Riskli Döviz Borçlarının Anapara ve Faizlerini, TL ile, Vadeleri değişmeden, avantajlı bir şekilde Takas edilmesini sağlayabilirler.

CCS yapılırken, Teknik, Hukuki ve Finansal konularda destek verilerek, işlemler sonuçlanana kadar Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri alabilirsiniz

$/€ ⇒ TL yönlü CCS; Döviz Borcu olup, Döviz Geliri olmayan, Bilançosunda Kur Riski taşıyan Şirketler tercih ederler.

CCS Grafik

5) Yurtdışı Alacak Tahsili Danışmanlığı

ÖNDEN MASRAF YAPMADAN, 156 Ülkedeki Alacaklarınızı Tahsil edebilirsiniz...

6) TR Dışı Şirket Kurulum Danışmanlığı

İsviçre, Almanya, İngiltere, Malta, Makedonya vb. Yurtdışında Şirket kurulması/Satın Alınmasına yönelik Finansman, Pazarlama ve Gayrimenkul Danışmanlığı;

Emlak planlaması, Vergi/Yasal konularda yardım veya ilgili Ülke Bankacılığından Servis alma, ilgili Ülkeye taşınma veya ziyaretlerde yerel ve uluslararası ağlardan yararlanma.

7) Varlık Yönetimi Danışmanlığı

Çözüm Ortaklarımızla birlikte ihtiyaca göre uyarlanmış, seçilerek, özel hazırlanmış, Yatırım stratejisinin uygulandığı Yatırım Fonları, Sigorta Çözümleri ve SPV kurulumu konularında kişiye özel çözümler.

8) Banka Enstrümanı Temin Danışmanlığı

Gireceğiniz İhalede, yapacağınız Ticarette karşınıza çıkan Teminat ihtiyaçlarınızı LC, SBLC, BG, BD vb. Banka Enstrümanı Temininde uygun Maliyetler ve Güvenli yöntemler ile elde edebilirsiniz...

Banka LC, SBLC, BG, BD Şema

9) Uluslararası Alacak Sigortası Danışmanlığı

Alacak Sigortası ile Yurt içi ve dışı, sadece Sözleşmeye bağlı Açık Hesap çalışmasından doğan Alacağınızın Ödenmeme Riskini Teminat altına alabilirsiniz. Ayrıca her Yeni Müşteri de ücretsiz İstihbarat hizmeti olarak kullanabilirsiniz...

10) Operasyonel Leasing Danışmanlığı

Her şeyi Kiralayabilirsiniz. Operasyonel Leasing size Avantajlar sağlar;

Sadece Bilanço ve Nakit Akışınız rahatlamaz, yanı sıra Kiralanan Ekipmanın, Kiralama süresi boyunca sözleşmeye uygun şekilde bakımları da yapılmaktadır. Dolayısıyla kafanız rahat olarak işinize odaklanabilirsiniz...

11) Yurtdışı Yatırım ve Yabancı Ortaklığa Hazırlık

Yabancı Ortak bulmak, Finansal ve Stratejik Ortaklığa hazırlanmak, Mezzanin Finans kullanmak vb. kavramlardan başlanarak, bu konularda Kimlerle çalışılabileceği, Şirketin durumu ve yapısına uygun M&A ile ilgili, Piyasadaki aktif Kurumların değerlendirilmesine kadar çok konudaki bilgilerin aktarılmasıdır.

Bu süreçlerde çıkabilecek sorunlara Örnekler; Faturasız Satışların, Şirketteki Gayrimenkullerin, Vergi Risklerinin, Bilançoda biriken Alacakların, Stok durumlarının Sorgulanması Envanterinin çıkarılması ve Yabancı Ortaklık sürecinde bu Sorunların çözümünün tartışılması ve Bağımsız Denetimin başlatılması Hizmetlerini alabilirsiniz.

12) Şirket Değerleme Danışmanlığı

Şirket Hisselerinin Satılması, Ortak Alınması veya Teminat amaçlı Rehin edilmesi durumunda Değerinin tespit edilmesi için çalışma yaptırabilirsiniz.

13) Sektörel Analiz Danışmanlığı

Sektördeki Rakiplerin incelenmesi, Rakipler ile karşılaştırılması, alınması gereken Tedbirlerin ortaya çıkarılması hizmetlerini kullanabilirsiniz.

14) Firma Araştırma Danışmanlığı

Yurt dışında bir Firmayla iş yapmak istiyorsunuz ama Firma hakkında Bilginiz yok veya bildirilen Bilgiler hakkında endişeleriniz var. Anlaşma yapmadan ve çalışmaya başlamadan önce Firma hakkında bir İstihbarat yapmak ve detaylı Bilgi sahibi olmak isterseniz Firma Araştırma ve Raporlama Hizmetinden yararlanabilirsiniz.

15) Kamu Alacaklarının Yapılandırılması Danışmanlığı

Kamu Alacaklarınız yapılandırılabilmektedir. Alacağınız Miktarda ödeme yapılarak belli bir tutarda Gayrimenkul veya Ticaretinizde kullanacağınız Ürünleri takas alabilirsiniz.

16) Kefalet Sigortası (Teminat Mektubu yerine)

Uluslararası Terminolojide "Surety Bond" denen bu Sigorta ürünü, Bankacılık sisteminin sağladığı Teminat Mektuplarına muadil özelliktedir. Surety Bond sağlayan Sigorta Şirketi, Borçlunun Sözleşmeden doğan yükümlülüğünü yerine getirmemesi Riskine karşı Alacaklıya ilgili Sözleşme Tutarının ödenmesi Teminatını sağlamaktadır. Surety Bond ile Bankalara kıyasla daha uygun maliyetlerle ve Banka Teminatlarınızı rahatlatan şekilde Teminat ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

17) İş Planı - Fizibilite Yapımı

Proje Finansmanı, Ortak Bulma, Kredi Alma, Şirket Satış veya Alışı vb. Finansal İşlemlerinizde, Uluslararası Fonlar ve Yatırım Bankalarında kullanılmak üzere Akredite Kuruluşlarda tecrübelenmiş Ekipler ile İş Planınızı (Business Plan) ve Fizibilitelerinizi olması gereken standartlarda hazırlatabilirsiniz.

18) Hukuki Risklerin Yönetim Danışmanlığı

Hukuki Risklerin doğru yönetilmesi ile tehditlerin önceden olabildiğince ortadan kaldırılması önemlidir.

Gerçekleştikten sonra düzeltilmesi ve en iyi sonucun alınmaya çalışılması ciddi bir mali yük ve zaman gerektirmektedir. Gerçekleşebilecek Risklere göre önlemlerin önceden alınması en iyi seçenek olacaktır. Sizde bunu değerlendirebilirsiniz.

19) Strateji ve Yeni Pazar Danışmanlığı

Başarının 3 Anahtarından biri olan STRATEJİ konusunda ve her zaman ihtiyaç olan Yeni Pazar Geliştirme konusunda güçlü Çözüm Ortaklarımız ile ufkunuzu genişletebilirsiniz.

20) İnsan Kaynakları Danışmanlığı

Başarının 3 Anahtarından biri olan EKİP konusunda, Şirketinizin insan kaynağının doğru planlanması, yeniden yapılanmasının tasarlanması ve seçme/yerleştirme süreçlerinde özel çalışmalar ile doğru personel ve yetkinlik dengesinin kurulması, ayrıca Eğitim ihtiyaçlarının uygun Gelişim Partneri ile iyileştirme süreçlerine sahip olabilirsiniz.

21) Sanayi 4.0 - Dijital Dönüşüm - İş Zekası

Başarının 3 anahtarından biri olan SİSTEM konusunda, Şirketinizin,

  • Dijital Dönüşümünü ne kadar gerçekleştirebildiniz?
  • İş Zekası Programlarını hangi verimlilikte kullanıyorsunuz?
  • Üretimde, Satışta, Finansta, Ar-Ge’de, Müşteri Memnuniyetinde ne tür Programlar kullanılıyor?
  • Ne kadar Verimli çalıştığınızı düşünüyorsunuz?
  • Data Güvenliğini, Veri Analizlerini ne kadar sağlıklı yapıyorsunuz?
  • Dünyadaki Veri Ekonomisi içinde Sizin Verilerinizin Değeri nedir?

Finansman arayışlarının çoğu, iş yerindeki Kara Deliklerin varlığından ve her alandaki Verim Kavramının olması gereken yerin epey altında olmasından kaynaklanmaktadır.

Kredibilite artışının yanı sıra, uygun bir Stratejik veya Finansal Ortak bulmanın yolu da Maksimum Verimlilik kavramından geçmektedir. Bilişim konusunda, Uluslararası çaptaki uzman Partnerlerimiz sayesinde yalnızca Finansal Çözümler değil, Dijital Dönüşüm konusunda da beklentinizin üzerinde Çözümler alabilirsiniz.

Her bir Hizmet, ilgili Uzman Çözüm Ortaklarımızın Referansları ile birlikte verilmektedir. Detaylı Bilgi için info@ipf.com.tr

BİLGİ

Her bir Hizmet, ilgili Uzman Çözüm Ortaklarımızın

Referansları ile birlikte verilmektedir.

Detaylı Bilgi için info@ipf.com.tr